четврток, 6 август, 2020
Најнови вести
Реклама

Воз прегази мигрант на пругата Велес – Градско

Pruga

Воз удрило едно лице-мигрант, кое се движело по железничката пруга Велес – Градско, утрово околу 4 часот, пред село Згрополци.

SkillUP

Од ударот лицето се  здобило со тешки телесни повреди, а додека е транспортиран кон Општата болница Велес, по пат им подлегнал на повредите.

Извршен бил увид на лице местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес. Железничкиот сообраќај бил во прекин до 06.35 часот заради вршење увид.

Реклами
Mon Жан - Играчки