Минута молк пред секој натпревар од Премиер лигата

Батали Blog

Минута молк пред секој натпревар од Премиер лигата

Минута молчење како потсетување на оние кои починаа од коронавирусот, ќе се одржи пред првите натпревари по рестартирањето на англиската фудбалска Премиер лига. Оддавањето ќе се случи пред отворањето на двата натпревари на 17 јуни и првата целосна рунда следниот викенд.

Значки во облик на срце во чест на персоналот на NHS (националниот медицински персонал) ќе се носат на дресовите. Клубовите се согласија на низа медицински и оперативни протоколи за рестартирање на сезоната на состанокот во четвртокот.

Има строги ограничувања за оние на кои што ќе им биде дозволено влез на стадионите во рамките на средбите и стадионите ќе бидат поделени во зони, вклучувајќи го и тунелот и теренот.

Ќе има детално чистење на корнер знамињата, стативите од головите и топките за игра пред и по секое коло. Медицинските протоколи предвидуваат како екипите и тренерскиот персонал мора да патуваат помеѓу секој натпревар, држејки го пропишаното растојание.

Премиер лигата е суспендирана од 13 март поради пандемијата. Распоредот за натпреварите за првите три кола беше потврден во петокот, при што 33 од преостанатите 92 натпревари треба да бидат прикажани бесплатно.

Лигата ќе продолжи во среда кога Астон Вила е домаќин на Шефилд Јунајтед од 19:00 часот, со Манчестер Сити – Арсенал од 21:15 часот. Екипите се вратија на целосен тренинг кон крајот на мај. Во последното тестирање на клубовите во Премиер лигата, само едно лице беше позитивно на Ковид-19.

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA