Денеска облачно со сончеви периоди и многу топло

2
oblachno

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Во текот на денот ќе дува умерен, а долж повардарието, засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 38 степени, а вредноста на УВ зрачењето ќе биде 8.

Утре не очекува сончево и топло време, со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 26 до 36 степени.

Временска прогноза за пнеделник, вторник и среда:

vremenska prognoza tri dena 03,04,05.08.2020

Можеби ќе ве интересира: