Денеска сончево и топло, од среда мало освежување

2
soncevo 40 stepeni

Во текот на денот ќе се задржи сончево и топло време, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец, поизразен долж повардарието.
Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 35 степени. Вредноста на УВ зрачењето ќе изнесува 8.

Утре не очекува сончево и топло, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 35 степени.

Временска прогноза за вторник, среда и четворток:

vremenska prognoza tri dena 04,05,06.08.2020

Можеби ќе ве интересира: