сабота, 26 септември, 2020
Реклама

Нема нови случаи на коронавирус во Велес

Covid Macedonia

Денес Министерстото за здравство регистрира нови 74 нови случаи на ковид 19. Драстично е намален бројот на заразени за разлика од вчера, но и бројот на тестови е помал.

По градови состојбата изгледа вака:

-Скопје 14
-Куманово 8
-Штип 13
-Струга 1
-Кавадарци 3
-Гостивар 22
-Кочани 1
-Берово 3
-Виница 4
-Свети Николе 3
-Кичево 2

Институтот за јавно здравје регистрира 90 оздравени пациенти, починати се 3 лица, пациент од Битола, пациент од Демир Хисар и пациент од Скопје.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11128, бројката на оздравени пациенти е 6972, на починати е 500, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3656.

Можеби ќе ве интересира:

Mon Жан - Играчки