Денеска дожд, грмежи и посвежо време

1
dozd

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 л/м2) и изолирана појава на град. Температурата ќе достигне до 31 степен, а вредноста на УВ зрачењето ќе изнесува 6.

Утре не очекува претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Максималната температура ќе се движи помеѓу 17 и 28 степени.

Времеска прогноза за петок, сабота и недела:

vremenska prognoza tri dena 07,08,09.08.2020

Можеби ќе ве интересира: