ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА КОНОР МЕКГРЕГОР

2

Конор Мекгрегор, најпознатиот ММА борец , објави на социјалните мрежи дека неговата тетка починала од коронавирус.

“Добив телефонски повик во кој ме известија дека починала мојата драга тетка Ана. Мојата мала сакана тетка, сестрата на мајка ми. Луѓе, да останеме силни. Ана Мур, те сакам и почивај во мир“, напиша ирскиот борец.

Досега има 90 заразени во Ирска.