Нема нови случаи позитивни на ковид 19 во Велес, 155 во Македонија

Батали Blog

Нема нови случаи позитивни на ковид 19 во Велес, 155 во Македонија

Covid Macedonia 2

Одново високи бројки на заразени од коронавирус. Денес Министерството за здравство регистрираше 155 нови позитивни случаи на ковид 19.

Најмногу во Скопје 51, а со двоцифрена бројка се и Гостивар со 22, Тетово 10, Куманово 11, Штип 13, и Кавадарци со 14 позитивни случаи.

Следуваат Охрид со шест, Македонски Брод со пет, Прилеп и Демир Хисар со по четири. По три случаи има во Струга и Кичево, два има во Виница, Неготино и Дебар, а по еден позитивен случај има во Битола Гевгелија и Пробиштип.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 127 оздравени пациенти, починати се 2 лица, пациент од Скопје и пациент од Штип.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11554, бројката на оздравени пациенти е 7607, на починати е 519, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3428.

Можеби ќе ве интересира:

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA