(ВИДЕО) Несовесен возач кај Свети Николе вози во обратна насока, избегнати три сообраќaјни незгоди

2
117334027_307979887208809_1453103972960339058_n

Автомобил кој постојано вози на левата лента. Вакво видео синоќа стигнало до редакцијата „360 степени“.

Возачот на автомобилот за 360степени вели дека се движел на патот Кадрифаково – Свети Николе додека несовесниот возач, кој возел пред него, возел на погрешната лента. Вели дека за 15 минути можел да предизвика три сообраќајни несреќи.

„Пред неполн час на патот Кадрифаково – Свети Николе за неполни 15 минути за среќа беа избегнати три страшни сообраќајки. Велам, за среќа, бидејќи возачите од спротивина насока излегоа од патот за да не се удрат. Дали среќата го послужила возачот и наредниот период, не знам. Она што го знам е дека и по пријава во полиција, никој не се појави до моментот кога мојот и патото на совесниот шофер од сликите и видеото се разделија. Дали по страшната сообраќајка на ист начин од пред недела дена кога имаше и загинати лекцијата не се научи“, вели возачот за 360stepeni

Извор: 360stepeni

Можеби ќе ве интересира: