понеделник, 21 септември, 2020
Реклама

Казнети 423 лица за неносење заштитна маска

Policaec so maska

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 423 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19. 

Можеби ќе ве интересира:

Mon Жан - Играчки