четврток, 24 септември, 2020
Реклама

Силекс го доби противникот во квалификациите за ЛШ

FK Sileks

Силекс немаше многу среќа во ждрепката за квалификациите во Лигата на шампиони и за противник го доби тимот на Карабах, a kратовци ќе патуваат во главниот град на Азербејџан, Баку.

Поради корона вирусот, наместо два меча, дома и на гости, ќе се игра само еден меч на 18 или 19 август. Победниците влегуваат во второто квалификациско коло, додека поразените влегуваат во второто квалификациско коло на Лига Европа.

Силекс доби шанса да игра во квалификациите за ЛШ, откако шампионот Вардар не доби лиценца за евро настап, па кратовци како второпласирани во прекинатата ланска сезона си добија подарок и настап во елитното натпреварување.

Можеби ќе ве интересира:

Mon Жан - Играчки