Во Словенија денес, два нови случаи на коронавирус, едно лице почина

1
Slovenija korona 1

Во последните 24 часа во Словенија се регистрирани две новозаразени лица со ковид-19, а едно лице почина, објави владата.

Извршени се 304 тестови, 24 заразени пациенти во моментов се хоспитализирани, а три од нив се на интензивна нега.

Од почетокот на пандемијата, вкупниот број заразени лица се искачи на 2249, а починале 127 лица, соопшти Министерството за здравство.

Можеби ќе ве интересира: