Денеска сончево, попладне локален дожд и грмежи

2
soncevo

За денеска се очекува сончево време претпладне, со мала, до умерена облачност и со слаб, до умерен, северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи, особено на северот и истокот. Температурата ќе достигне до 33 степени, а вредноста на УВ зрачењето ќе биде 8.

Утре времето ќе биде сончево, со мала, до умерена облачност и со слаб, до умерен, северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи од 24 до 34 степени.

Временска прогноза за среда, четврток и петок:

vremenska prognoza tri dena 12,13,14.08.2020

Можеби ќе ве интересира: