Две кучиња нападнале 62-годишна велешанка

2
kuce

Две кучиња, кои биле чувани како домашни миленичиња вчера нападнале 62-годишна велешанка и ја каснале за раката.

„На 09.08.2020 год. било пријавено дека на ул. „Ѓорѓи Шоптрајанов“ во Велес О.Т. (62) била касната во пределот на десната подлактица од две кучиња домашни миленици“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Можеби ќе ве интересира: