вторник, 22 септември, 2020
Реклама

Кавадарчанец цела година се заканувал на сограѓанин поради долг

policija-mk (1)

Полицијата расчистува случај, откако 19-годишен кавадарчанец пријавил дека од септември минатата година добивал закани од пет години постар сограѓанин, кај кого имал долг.

„На 07.08.2020 год. во Одделението за внатрешни работи Кавадарци Ј.Ф.(19) од Кавадарци пријавил дека во периодот од септември 2019 год. до 07.08.2020 год. добивал закани од Ф.В.(24) поради должничко-доверителски односи. Се работи на расчистување на случајот“, соопштина од СВР Велес.

Можеби ќе ве интересира:

Mon Жан - Играчки