Денеска сончево и топло

2
soncevo 40 stepeni

Времето денеска сончево, со мала до умерена облачност и со слаб, до умерен северен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. Максималната температура ќе достигне до 35 степени, а вредноста на УВ зрачењето ќе биде 8.

Утре не очекува сончево време, со мала до умерена облачност и со слаб, до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи помеѓу 25 и 36 степени.

Временска прогноза за четврток, петок и сабота:

vremenska prognoza tri dena 13,14,15.08.2020

Можеби ќе ве интересира: