Blog 3

Covid Macedonia 2

Двјаца велешани се позитивни на коронавирус во последните 24 часа. Тие се дел од 141 нов случај на заразени, регистрирани во претходното деноноќие. Во истиот...

borec-rabotnici

Борец не успеа да го победи Работнички и во нивната шеста меѓусебна пресметка. Денеска пречка за ова беше репрезентативниот голма до 21 година Ристо Јанков,...

По неколку дена по ред потврдувајќи повеќе од 200 заразени лица, црногорските здравствени власти најавија построги мерки од понеделник во општините со најголем процент на...

Тешко е повреден полицаец, кој на улицата „Првомајска“ се обидел да запре возило кое најверојатно се движело со брзина над дозволената. Полицискиот припадник е пренесен...

mitko-jancev 997x485

Градоначалникот на Кавадарци избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ чиј член е се уште, на трибина зборува за лидери и кој е лидерот каков што сака...

Во последните 24 часа, во Хрватска евидентирани се 212 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи денес е вкупно 1333. Три лица се...

Во градот Битола денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност.Протестот е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ромската...

Борец ќе биде домаќин на Работнички на отворањето на седмото коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Натпреварот ќе се одигра денес, со почеток од 15:00 часот на Градскиот...

ring dron amazon

Некогаш остануваме без зборови поради интересните иновации и технолошкиот напредот, а некогаш и поради лудите идеи кои знаат да станат реалност. Таков е и новиот...

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA