четврток, 6 август, 2020
Најнови вести

Шоу бизнис

Филмската индустрија почна да снима филмови

James-Cameron-Avatar

Холивудскиот режисер Џејмс Камерон и неговата екипа допатуваа во Нов Зеланд за да го снимаат долго очекуваното продолжение на епскиот научно – фантастичен филм „Аватар“. Овој филм на прославениот холивудски режисер е еден од неколкуте кои стартуваат со снимање во Нов Зеланд, земја која почна да се отвора, откако го …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „The Chicks“ имаат нова песна

the chicks

„Бакнеж“ е насловот на новиот сингл на трите девојки од Велес познати како „The Chicks“, кој својата премиера ја имаше пред три дена на youtube каналот. Ова е втора песна од нивниот деби албум „Travelers“, а овој пат таа е дело на двоецот Александар Чекреџи – Чекре и Александар Ристовски …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „Фала на сите, извини на никој“ – нова песна на Ma$$ive x Nesho x Sasha ft Dj Popeye

fala na site, izvini na nikoj

Новата песна од музичката кујна на Sidechain продукција „Фала на сите, извини на никој“ пред два дена ја имаше својата промоција на youtube каналот. Овој пат, на новата песна, на Mas$$ive му гостуваат познатите Nesho Авторизација и Sasha заедно со DJ Popeye. Соработката со гитаристот Оливер Тевчев продолжува и на …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Крв, убиства и полиција во новиот спот „Ѕвер“ на Ma$$ive & Bojan & David

Zver naslovna

Ѕверски добро изработен звук и видео! Oва се петте збора со кои може да се опише новиот проект од „кујната“ на Sidechain продукција. „Ѕвер“ е новиот сингл на Темелко Андреев а.к.а Ma$$ive & Bojan & David, работен по музика и аранжман на Темелко Андреев, кој заедно со Бојан Манев го …

Прочитај повеќе

Игор Џамбазов го има најдобриот карантин

igor_dzambazov_naslovna

И додека повеќето сме “карантинирани” во стан, Игор Џамбазов е во викенд карантин каков што би си посакал секој, во природа. Тој престојува во куќа во селото Сретеново, ужива во погледот на Дојранското Езеро, свири на гитара и пее. И тоа не само викендов, туку подолг период. Човек што дефинитивно …

Прочитај повеќе

Седи дома, слушај радио – викенд шема со DJ MasterHip на Радио 5 ФМ

5FM

Велешкото Радио 5 ФМ почна со викенд програмска шема Седи дома – слушај радио. Секој ден од викендот во вечерните часови, изборот на музиката го прави познатиот велешки DJ MasterHip, кој ќе се обиде карантинските вечери да ви ги разубави со добра музика. Еве дел од атмосферата во Радио 5 …

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛОТ ПРОЗБОРЕ: Принцот Хари се откажа од кралската титула, а сега е откриено ШТО МУ ПАЃА ТЕШКО, а има врска со него! (ФОТО)

princ-hari1

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл одлучија да се повлечат од сите кралски должности и својот живот да го водат на поинаков начин. Нивната одлука ја шокираше и британската и светската јавност, која со недели не престанува да зборува за овој пар. Двајцата официјално ќе ги завршат сите кралски …

Прочитај повеќе

КЕТИ ПЕРИ СО МЕСЕЦИ ЈА КРИЕЛА БРЕМЕНОСТА! Ќе се породи на лето, а важно и е само ЕДНО! (ФОТО)

katy-perry1-2

Пејачката Кети Пери на крајот на најновиот спот открива дека е во блажена состојба, со што јавноста и тоа како ја шокираше. По се изгледа дека таа со месеци ја криела бременоста и летово би требало да се породи, наведуваат странските медиуми. Само неколку минути откако спотот е прикажан, таа …

Прочитај повеќе

Стравична снимка на која полицијата по грешка ја убива актерката која играше со Џорџ Клуни го згрози светот

vanesa-markez3

Застрашувачка снимка на која се гледа моментот кога полицијата ја убива актерката Ванеса Маркез во август 2018 година, се појави во медиумите и предизвика бурни реакции во јавноста. Трагичната случка се случи во август 2018 година, а убиената Ванеса е позната по улогата во серијата „ЕР“, во која играше со …

Прочитај повеќе