Меѓународен

Здравствената состојба на 46 годишниот поранешен турски голман Реџбер Рушту се влошила, јавија утрово турските медиуми. Тој пред неколку дена бил позитивен на коронавирусот и...

Жилина е првиот фудбалски клуб кој што прогласи банкрот поради состојбата со коронавирусот. Клубот седумпати беше шампион на Словачка. Во соопштение од клубот, објаснуваат за...

Serija-A-igraci-1

Министерството за спорт на Италија ја исклучи можноста за продолжување на мечевите во Серија А за 3 мај. „Фудбалот нема да продолжи повторно на 3...

West ham

Осум играчи на Вест Хем имаат поблаги симптоми на коронавирус, објави потпретседателката на клубот Карен Брејди во изјава за медиумите. Брејди кажа дека сите осум...

Turski-bokseri-2

Боксерската федерација на Турција објави дека тројца нивни боксери и еден тренер биле заразени со коронавирус, а тоа се случило за време на квалификацискиот турнир...

EHF

Иако сеуште нема индикации за тоа кога ќе продолжат спортските натпревари, Европската ракометна федерација (ЕХФ) откри потенцијален план за продолжување на својата ракометна сезона. Иако...

Marinakis

На 10 март, беше објавено дека сопственикот на Олимпијакос и Нотингем форест,Евангелос Маринакис е заразен со коронавирус, само четири дена откако присуствуваше на натпревар во...

Олимписките игри во Токио ќе бидат одложени, јавуваат некои шпанските медиуми. Одлуката се очекува да биде официјализирана наскоро. Следниот месец, МОК треба да одреди нов...

Paolo Maldini

Паоло Малдини и Даниеле Малдини се позитивни на тестот за коронавирус, потврди официјалниот сајт на Милан. Техничкиот директор и легендарен капитен на клубот, заедно со...

Фудбалерот на Јувентус, Пауло Дибала, ги негираше гласините дека е заразен со коронавирус, но откри дека го чека исходот од тестовите. “Имаше лажна вест дека...

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA