Меѓународен

Конор Мекгрегор, најпознатиот ММА борец , објави на социјалните мрежи дека неговата тетка починала од коронавирус. “Добив телефонски повик во кој ме известија дека починала...

Кон крајот на февруари, Португалецот Даниел Карико се потпиша за кинескиот Вухан, клубот од градот од каде започна пандемичкиот коронавирус. После седум години играње во...

НБА лигата нема да игра најмалку 30 дена, потврди комесарот на НБА, Адам Силвер. НБА ги прекина натпреварите, откако беше откриено дека Руди Гоберт, центар...

НБА ѕвездата Донован Мичел е заразен со коронавирус, јавуваат сите американски медиуми. Мичел игра во Јута Мичел е втор НБА кошаркар кој е заболен од...

Олимпискиот факел за игрите во Токио беше запален од сончевите зраци во античка Олимпија, што требаше да претставува последен чекор кон игрите, закажани да се...

Marinakis

Сопственикот на Олимпијакос и Нотингем Форес, Евангелос Маринакис, вели дека е заразен со коронавирус. “Чувствував обврска да ве известам за ова. Се чувствувам добро и...

Спортот на сите нивоа во Италија треба да биде суспендиран до 3 април поради епидемија на коронавирус, објави италијанскиот олимписки комитет. Ова ги вклучува сите...

Светот на спортот е под влијание на коронавирусот, па многу натпревари и натпреварувања се откажани и одложени. Невообичаена ситуација се случува во Лигата на Европа,...

Алмами Кеита, братот на играчот од средниот ред на Ливерпул, Наби Кеита, е еден од деветтемина загинати во автобуската несреќа на неговиот клуб Етоил де...

Олимписката победничка на трката со пречки на 3.000 метри, кениската атлетичарка која ги брани боите на Бахреин, Рут Џабет (23) е суспендирана на четири години,...

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA