Локални вести

Spasovski na poseta kaj povredeniot policaec

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети повредениот полицаец откако синоќа заедно со неговите колеги беше нападнат од група дрвокрадци на еден километар...

Градоначалникот на Чашка, Горан Стојановски најостро го осудува вчерашниот инцидент во кој петмина полицајци беа повредени, а од нив еден полицаец со тешки повреди се...

64-годишен велешаниц бил пронајден мртов во својот стан вчера. Полицијата околу 10 часот добила повик дека на улица „Славко Ѓорѓиев“ го пронашле телото на починатиот....

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-58, Куманово-5, Дебар-2,...

Полицијата вчера казни 25 велешани кои не носеле маски. За истиот прекршок изречени се по седум казни во Кавадарци и 10 во Неготино. Сите ќе...

26-годишен кавадарчанец добил ќотек од шест години помлад сограѓанин. Но, иако инцидентот се случил во неделата, истепаниот дури вчера пријавил во полиција. Тепачката се случила...

heroin

Велешкото обвинителство покрена истрага против 24-годишен велешанец, кај кого полицијата пронашла хероин. Осомничениот дрогата ја криел во топче од киндер јајце, кое пак, го ставил...

kuce

44-годишна велешанка вчера била касната од куче, кое било во сопственост на нејзините соседи. Инцидентот се случил на месноста „Теќе“, во близина на плоштад Којник....

Kiril Gajdov

Претседателот на локалниот огранот на НСДП Кирил Гајдов е избран за нов претседател на Советот на Општина Велес. Ваква одлука вчера донесе мнозинството на Советот,...

GRiposana zena

Симптомите на грип и коронавирус се релативно слични, но со некои разлики. Покачена телесна температура е првиот знак на коронавирус, а грипот започнува со кашлица....

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA