сабота, октомври 31, 2020
Времето денеска ќе биде претпладне сончево, со мала, до умерена облачност. Од пладневните часови во западните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за појава на локален дожд и ретки...
Времето денеска ќе биде снчево со мала, а на југозапад, со умерена, локална облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер претежно од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 29 степени.

Денеска сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево, со мала, до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер од североисточен, а долж повардарието од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 31 степен.
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, почесто во северните делови и попладне. Претпладне, особено во јужните делови, ќе има услови за краткотарен дожд. Ќе дува слаб, до умерен североисточен...
Времето денеска променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен, локален дожд. Максималната температура...
Времето денеска ќе биде сончево, со мала, до умерена облачност и со слаб, до умерен ветер од променлив правец. Попладне и кон крајот на денот во југозападните и западните делови ќе има...
Денеска ќе се задржи сончевото и топло време, со мала, до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 34 степени.
Времето денеска ќе биде сончево, со мала, до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.
Времето денеска ќе биде умерено облачно, со слаб, до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до 33 степени. За утре...
Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб, до умерен, а во горниот тек на повардарието, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне...