Меѓународен

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус, ова беше откриено пред натпреварот помеѓу Милан и Бодо Глимт. После Лео Дуарте, ова е втор случај на коронавирус во Милан....

meskov - vardar

ардар го покажа своето шампионско лице во најголем дел од второто полувреме на денешното гостување во Брест, но за жал, на крајот потклекна во Белорусија...

Atletico-Madrid

Атлетико Мадрид извести дека има два позитивни случаи на коронавирус во својата експедиција, откако вчерашните направени тестови покажале резултати кои никој не сакаше да ги...

michael ojo

Голема трагедија се случи во Белград, а почина 27-годишниот кошаркар Мајкл Оџо. На Нигериецот, кој играше за Црвена Ѕвезда му се слошило на тренингот што...

james_rodriguez

Шпанските медиуми пренесуваат дека е извесен трансферот на Хамес Родригез надвор од Реал Мадрид. Колумбискиот фудбалер е еден од играчите кои не се посакувани на...

pl_is_back

Минута молчење како потсетување на оние кои починаа од коронавирусот, ќе се одржи пред првите натпревари по рестартирањето на англиската фудбалска Премиер лига. Оддавањето ќе...

toni savevski

Легендарниот фудбалер на Вардар и член на шампионската генерација од 1987 година е избран за најдобар странски фудбалер во историјата на грчкиот АЕК Атина. Изборот...

Bundesliga 1

Нема повеќе дилеми и нови одложувања, по една недела преговори и тестови, Германската фудбалска федерација потврди дека Бундес лигата и Бундес лига 2 продолжуваат на...

Bodiroga-Drazen

Една впечатлива приказна од деведесеттите години на минатиот век објави шпанскиот весник „Мундо депортиво“, а таа откри дека прославените кошаркари Дражен Петровиќ и Дејан Бодирога...

Beloruska liga 2

Скоро 15 000 луѓе се заразени со коронавирус, а 93 починати во Белорусија, но фудбалскиот шампионат продолжува. Белоруската лига е единствена во Европа што не...

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA